10 tips for å unne deg selv til en lav pris

10 tips for å unne deg selv til en lav pris



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Et sunt og balansert kosthold er ikke nødvendigvis dyrt! Oversikt over praksis som har vist seg å være vellykket, og som vi oppdager med glede i dag.

1. Shopping uten improvisasjon

  • Løp er sjelden en del av moroa, og vi kan ha en tendens til å gjøre dem raskt, uten å tenke for mye. Synd, for ved å effektivisere denne aktiviteten er det mulig å lette kvitteringen!
  • Grunnleggende råd: sett opp handlelisten din på forhånd før du drar til supermarkedet. Dette vil tvinge deg til å holde deg til det du virkelig trenger.
  • En annen smart refleks: spore opp de virkelige kampanjene uten å sprekke etter falske gode tilbud. Den gode måten? Sjekk prisen per kilo - selv om den er skrevet veldig liten - og aldri til enheten. Enkelte butikker krever priser for produkter med sluttdato: Hvorfor ikke hvis du er sikker på å konsumere raskt.
  • Ikke nøl med å velge merkevarene til distributørene (Casino, Carrefour, Auchan, Leclerc, etc.). De er mesteparten av tiden av tilsvarende kvalitet som produktene til de store merkene. Bare emballasjen endres.

2. Vær våken for kommersielle sirener

  • Vanskelig å motstå produktene som gjør alt for å forføre oss: retter tilberedt til å varme, kjeks og oster lettet gir oss god samvittighet. Advarsel! De koster mer, og de vil ikke ha det bra for helsen vår. Når det gjelder lette kjeks, hvis de mister fett, får de sukker og omvendt. Lette oster er lette i fett, men også veldig ofte i kalsium. Kjedelig. Når det gjelder de tilberedte rettene, er de spesielt fylt med fett og salt, stoffer som brukes av produsenter for å forbedre smaken.
  • Konklusjon? Kok dine egne retter selv: du vil mestre ingrediensens friskhet, kontrollere mengden sukker, fett, salt og unngå tilsetningsstoffer og konserveringsmidler (se oppskriftene våre). Og fremfor alt vil det være økonomisk: en hakket kake med en kilo kjøtt koster rundt € 4,60; tilberedt hjemme med poteter, melk og kjøttdeig, koster det € 2,80.

1 2 3 4